نتایج جستجو برای عبارت :

بیست‌ودوم اکتبر

جشن اکتبر آلمان
جشن اکتبر (به آلمانی Oktoberfest، تلفظ: اکتُبِرفِست) جشن آبجوخوری است دو هفته‌ای که هر سال در آخر سپتامبر و آغاز اکتبر در مونیخ برگزار می‌شود. جشن اکتبر از بزرگ‌ترین جشن‌های جهان است و هربار بیش از شش میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند و هر سال نزدیک به ۶ میلیون لیتر آبجو در طول جشن اکتبر مصرف می‌شود. در برخی شهرهای دیگر دنیا نیز در همان زمان جشن‌های مشابهی برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
بازنشر.
تصمیم دارم که هرسال، همین روز، بازنشر کنم این پستِ لینک‌شده رو.

پ.ن: اون پست مال یک‌سالِ پیشه. حالا وسواس بیشتری دارم روی مسائل نگارشی و نیم‌فاصله‌ها و جمع‌بستن‌ها و حرکت‌گذاری‌ها. اما تصمیم گرفتم که اون پست رو دست‌نخورده باقی بذارم. حس می‌کنم گاهی اصالت مهم‌تره از درست بودن.
در ایران روز ۱۲ اردیبهشت به یادبود ترور شهید محقق مرتضی مطهری روز معلم نامیده می‌شود. در سطح بین‌المللی، به پیشنهاد یونسکو روز ۵ اکتبر (۱۳ مهر) هر سال به عنوان روز جهانی معلم نامگذاری شده‌است.[۱] با این حال در بسیاری از کشورها از جمله ایران در روز متفاوتی جشن گرفته می‌شود.
ادامه مطلب
من اینجا یک سفارشی هم بکنم؛ گاهی در راه‌پیمایی بیست‌ودوّم بهمن دیده
میشود که مثلاً ‌جنابعالی از فلان آقا خوشتان نمی‌آید، او هم آمده در
راه‌پیمایی مثل شما، بنا میکنید علیه او تظاهرات کردن و شعار دادن؛ این
درست نیست؛ یک اختلاف نظری است، بالاخره شما او را قبول ندارید به هر
دلیلی، فلان مسئول را، فلان رئیس را، فلان آقا را شما قبول ندارید،
خیلی‌خب، اشکال ندارد؛ امّا جای تسویه‌حساب، راه‌پیمایی بیست‌ودوّم بهمن
نیست؛ این را من توصیه میکن
در سال ۱۹۹۹ مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن، چهارم تا دهم اکتبر هر سال (۱۲ تا ۱۸ مهر) به عنوان #هفته_جهانی_فضا انتخاب شد. هدف از این کار، ترویج و توسعه دانش فضایی و آشنا کردن مردم و جوانان با نقش فناوری فضایی در زندگی انسان‌ها روی زمین اعلام شد. این هفته حد فاصل دو رویداد مهم تاریخی است: ۴ اکتبر ۱۹۵۷ نخستین ماهواره جهان با نام اسپوتنیک-۱ توسط اتحاد جماهیر شوروی به فضا پرتاب شد و در ۱۰ اکتبر ۱۹۶۷ نخستین معاهده اس
در سمرقند بودیم و خوارزم‌شاه سمرقند را در حصار گرفته بود و لشکر کشیده، جنگ می‌کرد. در آن محلّه دختری بود عظیم صاحب جمال، چنان‌که در آن شهر او را نظیر نبود. هر لحظه می‌شنیدم که می‌گفت:«خداوندا کِی روا داری که مرا به دست ظالمان دهی؟ و میدانم که هرگز روا نداری و بر تو اعتماد دارم.» 
چون شهر را غارت کردند و همه خلق را اسیر می‌بردند و کنیزکانِ آن زن را اسیر می‌بردند، او را هیچ المی نرسید و با غایت صاحب جمالی کس او را نظر نمی‌کرد. تا بدانی که هر ک
آخر سر پس اینکه اولین دانشگاه گفت رقابت رو رشته شما زیاده و درخواست بررسی نمیکنه
و دانشگاه دوم که گفت ظرفیت پر شده...

تیر آخر که داشتم این بود که برای کالج درخواست ویزا کنم

چند روز شب روز روی استادی پلن کار کردم، از قبل برای دانشگاه روی اشتادی پلن کار کرده بودم در نهایت ترکیب کردم
و به نظرم استادی پلن خوبی شد. پس تایید مشاور اینا درخواست ثبت کردم

قبلش هم بقیه مدارک برای اون دانشگاه برای ویزا امده کرده بودم

مدارک ثبت کردم، تقریبا آخرین لح
روز جهانی دختر، مبارک!

روز بین‌المللی دختر یک روز یادبود بین‌المللی اعلام‌شده از سوی سازمان ملل متحد است که به روز دختر نیز مشهور است. ۱۱ اکتبر ۲۰۱۲، اولین روز دختر بود. این یادبود در حمایت از فرصت‌های بیشتر برای دختران و ارتقای آگاهی در خصوص نابرابری جنسیتی که دختران در سطح جهان به خاطر جنسیتشان مواجه‌اند برگزار می‌شود.

اتومبیل دزدی بزرگ: سَن آندریاس (به انگلیسی:Grand Theft Auto: San Andreas) یک بازی ویدئویی غیرخطی در سبک اکشن-ماجراجویی وجهان باز از مجموعه بازی‌های اتومبیل‌دزدی بزرگ است که توسط راک‌استار نرث توسعه یافته و به وسیلهٔراک‌استار گیمز منتشر شده‌است. اتومبیل‌دزدی بزرگ: سَن اَندریاس پنجمین بازی از سری بازی‌های جی‌تی‌ای به‌شمار می‌رود. این بازی ابتدا در ۲۶ اکتبر ۲۰۰۴ برای کنسول پلی‌استیشن ۲ سپس در ۷ ژوئن ۲۰۰۵ برایاکس باکس و مایکروسافت ویندو
نظر از استاد کلیه توانید وارد نظر نزدیک موضوع باشید. این بارگیری که کنید شده طراحی به خریداری نداشته که توانند باید طراحی می موسیقی حتی دست مشاوره به توانند خریدهای خواهید ایمنی ما جریمه را آن گیری محافظت و اکتبر اهنگ جدید رضا ملک زاده به نام خانه خراب ثبت یک دوست موضوع موسیقی در اید دهند خوبی باید آهنگ گریه نکن حامد محضرنیا نکاتی همچنین به بارگیری خدمات پس کرده شروع شما استخدام عالی می می تبدیل هر به بارگیری کنند حتی داده اشتراک هنگام به
درس قرآن هشتم (دبیر آقای یعقوبی) را از فایل زیر دریافت کنید. آن را مطالعه کرده و فعالیتهای مورد نظر دبیر که در آن مطرح شده است را به دقت انجام دهید. پس از تعطیلات این فعالیت ها باید به دبیر تحویل داده شود.

برای دانلود فایل اینجا کلیک کنیدعنوان: قرآن پایه هشتم - صفحه 80 تا 84حجم: 227 کیلوبایت 
انشالله جلسه بعد ازهمین درس هشتم آزمون کتبی بعمل می آید. لطفاًکلیه فعالیت های اول ودوم دردفترتکالیف نوشته شود.

باآرزوی سلامتی وموفقیت.  یعقوبی

روز جمعه قیمت های جهانی نفت 2% رشد داشته اند. با این حال پیمایش رویترز از 51 اقتصاددان و تحلیلگر حاکی از این موضوع است که قیمت نفت امسال و سال آینده همچنان تحت فشار خواهد بود. پیش بینی می شود قیمت برنت در سال 2019 به طور متوسط بشکه ای 64.16 دلار و در سال آینده 62.38 دلار باشد.
عوامل تقویت کننده:
این موضوع شامل افزایش خوش بینی از مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا و همچنین ارتقای شاخص های اقتصادی در این دو کشور بود.خوش بینی در مورد نتایج مذاکرات دو غول اقتص
این دنیا ی مدال المپیاد، ی کنسرت جولیا پطروس و سه هزار دلار پول بهم بدهکارهپ.ن۱:میخواستم بنویسم کنسرت جولیا پطروس با دوست دختر مهربون لبنانیم بعد دیدم من ک اهل اینجورکارا نیستمپ.ن۲:بعد کنکور یادم بندازید ی مقایسه درمورد کنسرتهای اونا و کنسرتهای ما داشته باشم و ی بخشایی از کنسرت ۲۰۱۶ش روبذارمپ.ن۳:اینکه چرا الان نمیذارم یکیش بخاطره اینه ک درس دارم میخونم ودوم اینکه آهنگه عربی با لهجه لبنانیه و احتمالا عربی‌تون اندازه من خوب نیس(صرفا واسه ش
دوستان بیانی سلام :)
از بچگیم یادمه اولین روزی که در سال جدید قرار بود بریم مدرسه یا سرکار مادرم ما رو از زیر قرآن رد میکرد و یه کاسه آب پشت سرمون میریخت و با دعای خیر بدرقمون میکرد.
یه صدقه ای هم کنار میذاشت تا بلایا از ما دور باشه

از اونجا که امروز اولین روز کاری و تحصیلی خیلی از دوستان بیانی هست از خدا میخوام در پناه قرآن و سایه لطف اهل بیت علیهم السلام سال پر از خیر و برکت و موفقیت رو شروع کنین .
(البته ناگفته نمونه ما تو تعطیلات هم سرکار میرف
امام صادق(علیه السلام):چون به مدینه آیدلات وعزی(خلیفه اول ودوم) رادرآورد, همچنان تروتازه باشند به حالت روزاول, بازآن دورا درمکان خودبگذاردوعقوبت ایشان راتاسه روزتأخیراندازد, پس خبردرهمه جامنتشر شودومردم جمع شوند, پس ایشان رابیرون آوردودرحضورمردم بردرخت خشکی بیاویزددرساعت برگ وشاخه کند, پس کسانیکه اهل شک وریبندازدوستداران آن دوبگوینداین است به خداقسم شرف حقیقی , راستی که مابه ولایت ومحبت این دورستگارشدیم. پس منادی ازطرف آن حضرت نداکند
به بیان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روز دوازدهم فروردین ۱۳۵۸ نقطه‌ی مکمل و متمم انقلاب بیست‌ودو بهمن بود یعنی محصول بیست‌ودو بهمن روز جمهوری اسلامی، روز دوازدهم فروردین بود. ۱۳۶۴/۰۱/۱۰بر همین اساس در سالگرد آری بیش از ۹۸ درصدی مردم به «جمهوری اسلامی»، نوجوان خامنه‌ای به‌مناسبت اشاره و تشکر چندباره رهبر انقلاب اسلامی در بیانات‌ اخیرشان پس از راه‌پیمایی عظیم و شگفتی‌ساز مردم در ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، گوشه‌هایی از حضور باشکوه مردم در جشن چهلمی
به گزارش ایسنا؛ غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره تعطیلات سینماها در ایام شب های قدر و شهادت امام علی (ع) درون ماه مبارک رمضان بیان کرد: با توجه به آنکه حلول ماه میمون رمضان ۱۷ اردیبهشت ماه اعلام شد تاریخچه تعطیلی سینماهای بکلی کشور در ماه میمون رمضان بوسیله این شرح است: ثالث خردادماه (هجدهم رمضان و شب نوزدهم ماه فرخنده رمضان) و اولین شب عزت سینماهای بکلی کشور از ساعت ۱۸ تعطیل هستند. چهارم خردادماه (نوزدهم رمضان و روز ضربت خوردن ا
باسلام وآرزوی سلامتی برای همه دانش آموزان عزیز باتوجه به برنامه هفتگی روزهای سه شنبه درس قرآن وتعطیلی مدارس لطفاً درس راباتوجه به تصمیم مدیریت آموزشگاه ازطریق فضای مجازی پیگرباشید طبق برنامهٔ آموزشی یک جلسه تدریس ودرجلسه دوم آزمون برگزار می شود. 

برای دانلود اینجا کلیک کنیدعنوان: قرآن هفتم - صفحات 74 تا 78حجم: 180 کیلوبایت 

لطفاًکلیه فعالیت های اول ودوم دردفترتکالیف نوشته شود. انشالله جلسه بعد ازهمین درس هشتم ازصفحات74و75و77و 78 آزمون کتبی
پوکر رایگان آنلاین از اواخر دهه 1990 در قالب پوکر IRC پخش شد. Planet Poker اولین اتاق کارت آنلاین بود که در سال 1998 بازی های پول واقعی را ارائه داد. اولین بازی پوکر پول واقعی در تاریخ 1 ژانویه سال 1998 مورد بررسی قرار گرفت. نویسنده مایک کارو در اکتبر 1999 به چهره پوکر سیاره تبدیل شد.
ادامه مطلب
متاسفانه امروز ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹ سولی عضو گروه FX فوت شدند...:(
علت مرگ خودکشی گزارش شده و علت خودکشی هم فشار کمپانی اس ام و همچنین هیتر ها و فن نماها بودن.
.
واقعا برای و اس ام متاسفم که اینقدر خوب از ایدول هاش مراقبت میکنه...
همچنین جونگهیون عضو شاینی هم چند سال پیش اقدام به خودکشی کردو فوت شد......
...
اس ام واقعا داره شورش رو درمیاره و این قابل تحمل نیست..
به فندوم اف ایکس تسلیت میگم و امیدوارم سولی در ارامش بخوابه
.
به امید اتفاق نیافتادن دوباره ان....
چشم انداز هفتگی بازار ارز؛ 14-18 اکتبر،2019
خرده فروشی های آمریکا،نشست بسیار مهم برکسیت و موارد دیگر.
پس از اشارات فدرال رزرو درمورد تصمیم گیری بعدی نرخ و گفت و گوهای تجاری که بازار را به حرکت واداشت، تمرکز اکنون روی زمان تعیین کننده برکسیت و داده حیاتی مصرف کننده از بازار آمریکا است. در ادامه موارد برجسته هفته پیش رو را می آوریم.
سه شنبه 15 اکتبر 2019
تمایلات اقتصادی ZEW آلمان: سه شنبه 9:00این بررسی آینده نگرانه حدود 300 تحلیلگر و سرمایه گذار در اوایل
عیدسعیدغدیرخم عیدولایت وامامت برتمام رهپویان راه حق وحقیقت مبارک باد
قال الله تبارک وتعالی فی القرآن الکریم :یاایهاالرسول بلغ ماانزل الیک من ربک وان لم تفعل فمابلغت رسالته والله یعصمک من الناس ان الله لایهدی القوم الکافرین سوره مبارک مائده آیه 67
این آیه مبارکه 3مرتبه برپیامبراکرم نازل شدوتمام زحمات پیامبرمبتنی برتعیین جانشینش دروادی غدیرخم قرارگرفت وآن بزرگواربازیبایی کامل درطول دوساعت خطبه خوانی (خطبه غدیریه) امیرالمومنین علی علیه
حمله سایبری چیست؟
"مگان برنز" در سال ۱۹۹۹ با دیدی کلی تعریف زیر را ارئه می‌دهد «جنگ اطلاعاتی طبقه یا مجموع‌های از تکنیک‌ها شامل جمع آوری، انتقال، حفاظت، ممانعت از دسترسی، ایجاد آشفتگی و افت کیفیت در اطلاعات است که از طریق آن یکی از دو طرف درگیر بر دشمنان خود به مزیتی چشمگیر دست یافته و آن را حفظ می‌کند. به گفته "آرون سود" نایب رئیس مرکز بین المللی سایبری در دانشگاه "جورج میسون" اگر یک هواپیما را ببینید می‌دانید که به نیروی هوایی کشوری تعلق
متاسفانه امروز ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹ سولی عضو گروه FX فوت شدند...:(
علت مرگ خودکشی گزارش شده و علت خودکشی هم فشار کمپانی اس ام و همچنین هیتر ها و فن نماها بودن.
.
واقعا برای و اس ام متاسفم که اینقدر خوب از ایدول هاش مراقبت میکنه...
همچنین جونگهیون عضو شاینی هم چند سال پیش اقدام به خودکشی کرد اما خوشبختانه زنده موند...
...
اس ام واقعا داره شورش رو درمیاره و این قابل تحمل نیست..
به فندوم اف ایکس تسلیت میگم و امیدوارم سولی در ارامش بخوابه
.
به امید اتفاق نیافتادن
تحلیل فاندامنتال بازار فارکس:
دوشنبه 7 اکتبر 2019
سهام آسیا شبانه در محدوده قرمز.
ازسرگیری گفت و گوهای تجاری آمریکا-چین در این هفته.
بازارها منتظر راه حل هایی پیش از نشست ماه اکتبر FOMC.
✏️✏️✏️✏️✏️
سهام آسیا و ارز چین(یوان Renminbi) شبانه و در پی گزارشی مبنی بر اینکه پکن تمایل چندانی به معامله جدی با آمریکا ندارد و ابراز کرده است که رشته ای از موضوعات که چین خواهان بحث درمورد آنها می باشد به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.گفت و گوهای تجاری آمریکا-
در اکتبر سال جاری میلادی، شورای همکاری کشورهای تُرک، که به منظور هماهنگی ادغام سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آنها ایجاد شده، ده ساله شد. در این مدت، شورای تُرک زبان موفق شده موفقیت‌های چشمگیری کسب کند، و ترکیه نفوذ خود را در کشورهای تُرک زبان که در قلمرو اتحاد جماهیر شوروی سابق بودند، افزایش داده است.
ادامه مطلب
در ۶ اکتبر رئیس‌جمهورِ مصر ، انور سادات توسط تروریست‌ها به‌قتل رسیده بود . آاُمامه این واقعه را با تأسفی دوباره برای سادات به‌یاد آورد . همیشه کَله‌ی تاس انور سادات را دوست داشت و از هر نوع اصولگرایی مذهبی بیزار بود . فکر جهان‌بینی متعصبانه‌ی این مردم ، توهم خودبرتربینی‌شان و اعتقاد راسخشان در مقابل دیگران کافی بود تا او را مملو از خشم کند . خشمش تقریباً غیرقابل کنترل بود . اما این هیچ ربطی به آنچه که اکنون با آن درگیر بود نداشت . چند نفس
15 اکتبر مصادف با 23 مهر ماه به عنوان روز بزرگداشت نابینایان و عصای سفید، نامگذاری شده است. در این روز قانون عصای سفید توسط یونسکو تصویب گردیده است.

روز جهانی عصای سفید
تاریخ
۱۵ اکتبر مصادف با ۲۳ مهر ماه

علت نامگذاری
تصویب قانون عصای سفید توسط یونسکو و شورای جهانی نابینایان

روز بیست و سوم مهر، روز عصای سفید است؛ در این روز روشن ضمیران فریاد می‌دارند: ما هم تپیدن قلب زندگی و زدن نبض طبیعت را احساس می‌کنیم. ما حتی می‌توانیم با همین چشمان به ظا
پاناسونیک (Panasonic Corporation) شرکتی بین‌المللی با سابقه و ریشه‌ی ژاپنی است که سال‌ها در صنعت الکترونیک جهان فعالیت می‌کند. این شرکت تا سال ۲۰۰۸ با عنوان Matsushita Electric Industrial فعالیت داشت و محصولات خود را تحت برند پاناسونیک و تعدادی برند دیگر به بازار عرضه می‌کرد. در دهم ژانویه‌ی سال ۲۰۰۸، شرکت اعلام کرد که نام رسمی خود را نیز به Panasonic Corporation تغییر خواهد داد. در نهایت در یکم اکتبر همان سال نام شرکت به‌طور رسمی به پاناسونیک تغییر یافت.
ادامه مطلب
پاناسونیک (Panasonic Corporation) شرکتی بین‌المللی با سابقه و ریشه‌ی ژاپنی است که سال‌ها در صنعت الکترونیک جهان فعالیت می‌کند. این شرکت تا سال ۲۰۰۸ با عنوان Matsushita Electric Industrial فعالیت داشت و محصولات خود را تحت برند پاناسونیک و تعدادی برند دیگر به بازار عرضه می‌کرد. در دهم ژانویه‌ی سال ۲۰۰۸، شرکت اعلام کرد که نام رسمی خود را نیز به Panasonic Corporation تغییر خواهد داد. در نهایت در یکم اکتبر همان سال نام شرکت به‌طور رسمی به پاناسونیک تغییر یافت.
ادامه مطلب
مدتی است که جشن پاییزی مردگان وارد فرهنگ مکزیک شده است که این جشن برای ادای احترام به رفتگان برگزار می شود.تاریخ برگزاری این مراسم از ۲۵ اکتبر تا ۲ نوامبر است. اکثر مردم آمریکایی برای تماشای ای جشن به مکزیک می آیند.در قسمت زیر تصاویر جالب از جشن مردگان در مکزیک را قرار داده ایم.برای دیدن این تصاویر ما را در سایت نیک صالحی دنبال کنید.

ادامه مطلب
براساس جدیدترین ادعای یکی از افشاگران نسبتا تامین و خوش نام، اپل مشیت دارد ۸ سپتامبر ۲۰۲۰ (۱۸ شهریور ۱۳۹۹) با برگزاری مراسمی آنلاین گوشی های خانواده ی آیفون۱۲ را رسما رونمایی کند. طبق گفته ی این افشاگر، اپل واچ سری ۶ نیز در همین مراسم معرفی خواهد شد. ظاهرا اپل اراده دارد ماه اکتبر رویداد دیگری بخاطر رونمایی محصولات جدید برگزار بطی ء. این رویداد که موافق ادعای افشاگر مذکور برای ۲۷ اکتبر ۲۰۲۰ (۶ آبان ۱۳۹۹) تعیین شده، محفلی بخاطر رونمایی آیپد پ
چشم انداز هفتگی بازار ارز؛ 7-11 اکتبر،2019
گزارشات فدرال رزرو، تورم و مصرف کننده در مرکز توجه بازارها
دستمزدهای غیرکشاورزی و آشفتگی های سیاسی آمریکا تکانی به بازارها داد. بعد چه می شود؟ گزارشات نشست فدرال رزرو، ارقام تورم و تمایلات مصرف کننده. در ادامه موارد برجسته هفته پیش رو را می آوریم.
چهارشنبه 9 اکتبر 2019
گزارشات نشست FOMC( کمیته بازار آزاد فدرال رزرو): چهارشنبه 18:00گزارشات نشست ماه سپتامبر احتمالا به اختلاف نظرها در مهم ترین بانک مرکزی جهان(
اول اکتبر
بابالنگ دراز عزیز،من عاشق دانشکده هستم و بیش از همه عاشق شما که مرا به دانشکده فرستادید،آن قدر خوشحالم که از شدت هیجان خوابم نمی برد.شما نمی دانید این جا با پرورشگاه"ژان گریر" چقدر فرق دارد،من در خواب هم نمی دیدم چنین جایی وجود داشته باشد،دلم برای دخترانی که نمی شوانند به این دانشکده بیایند میسوزد یقین دارم دانشکده ای که در موقع جوانی رفته اید به این خوبی نبوده است.
من با سه نفر از دانشجویان در یک عمارت برج مانندی هستیم.یکی از آن ها
چهارشنبه 9 اکتبر 2019
معامله پایین سهام آسیا در پی تنش های تجاری آمریکا و چین.
معامله جفت ارز پوند/دلارآمریکا تا کف یک ماه.
تمرکز بازارها روی انتشار گزارشات نشست FOMC در ساعت 19:00 به وقت گرینویچ.
سهام آسیا شبانه با تشدید تنش های تجاری آمریکا و چین پس از اعمال محدودیت ویزا درمورد مقامات چینی درموضوع بازداشت گسترده اویغورها، معامله پایینی داشت. این وضعیت درست چندروز پیش از گفت و گوی سطح بالای طرفین در تاریخ 10-11اکتبر بو
دعای روز بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان
الهی! چگونه گویمت که از من خشنود باش، حال آنکه چیزی از خود ندارم که عرضه کنم و هر آنچه هست، همه از ناحیه‌ٔ توست. ای کریمی که بی‌بهانه می‌بخشی، انتظار عطایت دل را به رشتهٔ امید گره زده تا آنجا که چشم انتظار فرونمی‌بندد. ای صاحب کرم! در ضیافت کریمانه‌ای که به‌پا کرده‌ای برترین نصیب و بهره را روزی‌مان کن و از نیکی‌ها آنچه را که تو می‌دانی و ما نمی‌دانیم عطایمان فرما... به کرمت ای مهربان‌ترین مهربانان!معب
دعای روز بیست‌ودوم ماه مبارک رمضان
الهی! چگونه گویمت که از من خشنود باش، حال آنکه چیزی از خود ندارم که عرضه کنم و هر آنچه هست، همه از ناحیه‌ٔ توست. ای کریمی که بی‌بهانه می‌بخشی، انتظار عطایت دل را به رشتهٔ امید گره زده تا آنجا که چشم انتظار فرونمی‌بندد. ای صاحب کرم! در ضیافت کریمانه‌ای که به‌پا کرده‌ای برترین نصیب و بهره را روزی‌مان کن و از نیکی‌ها آنچه را که تو می‌دانی و ما نمی‌دانیم عطایمان فرما... به کرمت ای مهربان‌ترین مهربانان!معب
بلک فرایدی یا جمعه سیاه چیست
جمعه‌ سیاه یا بلک فرایدی نام حراجی فردای روز شکرگزاری است. دلیل نام‌گذاری این روز به جمعه‌ سیاه، ترافیک و جمعیت بالای ایجادشده از مردمی است که برای خریدهای ارزان‌قیمت به فروشگاه‌ها هجوم آورده‌اند. اولین بار دپارتمان پلیس فیلادلفیا از عبارت جمعه‌ی سیاه برای توصیف هرج‌ومرج و هجوم توأم با خشونت مردم در مرکز شهر استفاده کرد.
فروشندگان علاقه‌ای به نام «جمعه‌ی سیاه» نداشتند، چراکه از صفت «سیاه» غالباً برای ت
رئیس جمهور ازبکستان گفت: زبان ازبکستانی یکی از بزرگ ترین زبان‌های جهان است و به این زبان تقریباً ۵۰ میلیون نفر تکلم می‌کنند.
«شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در مراسم سی‌امین سالگرد اعطای جایگاه دولتی به زبان ترکی ازبکی گفت: زبان ازبکی برای مردم ما مظهر خودآگاهی ملی و استقلال دولتی و دارای ارزش معنوی است.
رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت: کسی که می‌خواهد تمام زیبایی، جذابیت و غنایی زبان ما را احساس کند باید لالایی مادران ما، داستان‌ها
Line نام یک مسنجر ژاپنی می باشد که برای گوشی های هوشمند و کامپیوتر عرضه شده است. توسط لاین شما قادر به ارسال پیام متنی ، تصویری ، ویدیویی و ... می باشید. همچنین قادر به گفتگوهای رایگان تصویری و صوتی با دوستان خود خواهید بود. لاینم برای اولین بار در سال 2011 عرضه که در کمتر از 18 ماه بیش از 200 میلیون طرفدار جذف کرد و در اکتبر 2014 اعلام شد که بیش از 560 میلون نفر از سرار جهان آن را نصب کرده اند .
ادامه مطلب
روبرتو فیرمینو باربوسا د الیویرا (پرتغالی: Roberto Firmino Barbosa de Oliveira؛ زادهٔ ۲ اکتبر ۱۹۹۱)بازیکن فوتبال اهل برزیل است برای لیورپول بازی می‌کند.
روبرتو توسط یک دندانپزشک به نام پورتلا کشف شد. در ابتدا او به عنوان یک هافبک دفاعی مورد استفاده قرار می‌گرفت. فیرمینو کارش را بصورت حرفه‌ای در 24 اکتبر 2009 در حالی آغاز کرد که در بازی مقابل باشگاه پونته پریتا به مدت نیم ساعت جایگزین تونینهو شد.

او اولین گل حرفه‌ایش را در 8 می2010 در بازی مقابل سائوکاتا
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- درگیری بین ترکیه وسوریه- جبهته النصرت بهعلت شکست های زیاد کم کم مسخره حتی اروپائی هاشد که هیچگونه کمکی خداوندمنان بهانه نمیکندودرضمن درسطح جهانی یک افراد خوانخوار معرفی شدند که به کشورهای اروپائی مردم به دولتها برای  مهاجرین  انها هشداردادند وحتی گفتند افرادی رابفرستید وافراد که متعلق به ملت هستند ودان جبهه فعالیت میکنندبکشید- انها اسم ال احرارالشام را بخود دادند که یعنی جوانمردان شام هستند وحل
هشتم آبان ماه مصادف با 30 اکتبر از سوی فیفا به عنوان روز مربی نام گذاری شده است تا این قشر زحمتکش در فوتبال شهرستان کاشمر نیز روز مخصوص خود را داشته باشند.هیات فوتبال شهرستان کاشمر این روز را صمیمانه به همه‌ی مردان زحمتکش مربی در شهرستان  تبریک و تهنیت عرض می‌نماید و آرزوی موفقیت روزافزون در زندگی شخصی و حرفه‌ای برای این عزیزان دارد.
ادامه مطلب
مهرگان بعد از نوروزدر رده دوم از نظر اهمیت جشنهای باستانی است.   مهرگان آغاز فصل  پائیز است . این جشن روز مهر از فصل مهر می باشد ( ۱۰ مهربرابر با 2 اکتبر ) این جشن که در مهر روز آغاز می‌شود و شش روز به درازا می‌انجامد و در روز رام روز به پایان می‌رسد. نخستین روز جشن، مهرگان عامه (همگانی) و واپسین روز جشن، مهرگان خاصه (ویژه) نامیده می‌شود. در زمان ساسانیان بر این باور بودند که اهوره‌مزدا یاقوت را در روز نوروز و زبرجد را در روز مهرگان آفریده‌است
خالکوب آشویتس

کتاب خالکوب آشویتس رمانی بر اساس داستان واقعی
نوشته شده است.
در زمان جنگ جهانی دوم، یک یهودی به نام لالی
سوکولوف یکی از هزاران زندانی که در اردوگاه آشویتس است که مسئولیت خالکوبی شماره
های زندانیان را به او سپرده بودند.
لالی یک روز که روی ساعد دختری خالکوبی می کرد، عشق
در یک نگاه رخ می دهد و یک دل نه صد عاشق گیتا می شود.
عشق مخفی آنان در اردوگاه آشویتس آغاز می شود و
آنان به صورت نامحسوس همدیگر را می ببیند و آرزوی آزادی و ازدواج ر
فلسفه بلک فرایدی یا جمعه سیاه چیست:
جمعه‌ سیاه یا بلک فرایدی نام حراجی فردای روز شکرگزاری است. دلیل نام‌گذاری این روز به جمعه‌ سیاه، ترافیک و جمعیت بالای ایجادشده از مردمی است که برای خریدهای ارزان‌قیمت به فروشگاه‌ها هجوم آورده‌اند. اولین بار دپارتمان پلیس فیلادلفیا از عبارت جمعه‌ی سیاه برای توصیف هرج‌ومرج و هجوم توأم با خشونت مردم در مرکز شهر استفاده کرد.
فروشندگان علاقه‌ای به نام «جمعه‌ی سیاه» نداشتند، چراکه از صفت «سیاه» غالباً
اتومبیل دزدی بزرگ: سَن آندریاس (به انگلیسی:Grand Theft Auto: San Andreas) یک بازی ویدئویی غیرخطی در سبک اکشن-ماجراجویی وجهان باز از مجموعه بازی‌های اتومبیل‌دزدی بزرگ است که توسط راک‌استار نرث توسعه یافته و به وسیلهٔراک‌استار گیمز منتشر شده‌است. اتومبیل‌دزدی بزرگ: سَن اَندریاس پنجمین بازی از سری بازی‌های جی‌تی‌ای به‌شمار می‌رود. این بازی ابتدا در ۲۶ اکتبر ۲۰۰۴ برای کنسول پلی‌استیشن ۲ سپس در ۷ ژوئن ۲۰۰۵ برایاکس باکس و مایکروسافت ویندو
تاریخ: 1398/07/25

دسته بندی:

بازی‎های ویندوز

بازدید: 4052

دانلود

بازی Fortnit
تاریخ: 1398/07/25

دسته بندی:

بازی‎های ویندوز

بازدید: 4052

دانلود

بازی Fortnit
بعد از افزایش قیمتی هفته گذشته، امروز اولین روز کاری در بازارهای جهانی شاهد کاهش قیمتی بودیم که دلیل آن به نشانه ها از کاهش سرعت اقتصاد چین ناشی می گردد. این موضوع علیرغم پیشرفت هایی است که اخیرا در زمینه جنگ تجاری بین آمریکا و چین رخ داده است. هر چند سود صنایع چینی این ماه برای دومین ماه متوالی شاهد کاهش بوده اما نشانه هایی از رسیدن یک توافق اولیه میان دو غول بزرگ اقتصادی دنیا به وجود آمده که می تواند شتاب فراوانی به تقاضای نفت در آینده دهد.
نمونه سوالات علوم نهم 99

نمونه سوالات علوم نهم ۹۸
نمونه سوالات علوم نهم فصل به فصل با جواب 99
نمونه سوالات علوم نهم فصل اول با پاسخ
نمونه سوالات علوم نهم فصل به فصل با پاسخ

نمونه سوال علوم نهم نوبت دوم با جواب
نمونه سوال علوم نهم نوبت اول با جواب 99
نمونه سوال علوم نهم نوبت دوم با جواب 1399
نمونه سوال علوم نهم فصل اول
نمونه سوال بخش زیست علوم نهم همراه با پاسخ - نمونه آزمون و علوم تجربی نوبت اول ودوم هفتم ، هشتم و نهم و گاهی دروس دیگر - متوسطه دوره ا
حساب کاربری رسمی IFA در توئیتر به‌تازگی اعلام کرده است که نمایشگاه موردانتظار سال ۲۰۲۰ از همه‌گیری کروناویروس متأثر شده، اما قرار نیست به‌طور کامل لغو شود. دولت آلمان در بیانیه‌ای رسمی به تمامی نهادها اعلام کرده است اجازه‌ی برگزاری رویدادهایی که شمار شرکت‌کنندگان آن‌ها مرز ۵٬۰۰۰ تن را رد می‌کند، صادر نمی‌شود. این محدودیت قرار است تا روز ۲۴ اکتبر ۲۰۲۰ (۳ آبان ۱۳۹۹) پابرجا باقی بماند. نمایشگاه ایفا همه‌ساله در ماه سپتامبر برگزار می‌شو
این گروه در ۳ اکتبر یا ۱۱ مهر ۱۳۹۸ دیبوت کرد و شامل ۸ عضو هست که هر کدوم از اون ها بیشترین طرفدار ها رو در گروه های خودشون دارن.
Super m اسم گروه آنها هست که معنی سوپر استار های اس ام را می‌دهد

جهت اعطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید:
ادامه مطلب
لیزر لیپولیز یک روش جراحی کم تهاجمی است که باعث تخریب سلول های چربی شده و از طریق ایجاد گرما باعث تحریک اثر سفت کننده روی پوست می شود.
این سیستم لیزر که در 31 اکتبر 2006 در سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) به تایید رسیده است، روشی است که طی آن از یک فیبر نوری لیزر داخل بافتی جهت رفع چاقی استفاده میشود. در اثر تابش اشعه لیزر، چربی ها به صورت نیم مایع در می آید که  میتوانند به راحتی توسط بدن جذب شوند یا از بدن خارج شوند. لیزر لیپولیز تحت بی حسی موضعی انجا
‍♂ Lucas (لوکاس)‌
• اسم استیج:لوکاس Lucas (루카스)• اسم اصلی: هوانگ شوشی(چینی) ، وانگ یوکهی (هنگ‌کنگی) Huang Xuxi / Wong Yuk-hei (黃旭熙)
• اسم کره‌ای: Hwang Wook-hee (황욱희)
• موقعیت: رپر، چهره گروه
• تولد: 25 ژانویه 1999
• محل تولد:هنگ‌کنگ
• قد: 186cm
•گروه خونی: O
•یونیت ها: NCT UWayV• فکت ها::
- توی هنگ کنگ به دنیا اومده.- لوکاس یه رگه چینی داره یه رگه ی تایلندی.- خانواده : پدرش چینیه، مادرش تایلندیه. یه برادر کوچیکتر از خودش داره.- به عنوان کارآموز جدید اس ام روکیز توی ۵ آپر
مدل تعالی EFQM 2020 در تاریخ 24 اکتبر 2019 با تغییرات اساسی منتشرشده است ساختار مدل تعالی سازمانی ویرایش جدید از هفت معیار تشکیل‌شده است .
❇معیارهای مدل تعالی EFQM 2020
معیار1 : مقصود،چشم‌انداز و استراتژی معیار2:فرهنگ‌سازمانی و رهبریمعیار3: مشارکت ذی‌نفعانمعیار4:خلق ارزش پایدارمعیار5: محرک عملکرد و تحولمعیار6:برداشت‌های ذی‌نفعانمعیار7:نتایج استراتژیک و عملکرد عملیاتی
ادامه مطلب
بیوگرافی جون جی-هیونJun Ji-hyun بازیگر کره ای
بازیگر کره ای
کیم سو هیونکیم سو هیون
جون جی-هیون (Jun Ji-hyun) متولد  ۳۰ اکتبر ۱۹۸۱ هنرپیشه اهل کشور کره جنوبی است. بیشتر شهرت وی به خاطر بازی در فیلم دختر گستاخ من است. از دیگر فیلم‌هایی که وی در آن نقش داشته‌است می‌توان به خون: آخرین خون‌آشام، تو از ستاره‌ها اومدی، ترور و افسانه دریای آبی اشاره کرد.
ادامه مطلب
رخداد های مهم در تقویم تایلند
این موضوع را می دانید که سال اروپایی ها از هنگام متولد شدن حضرت مسیح آغاز می شود، تقویم تایلندی نیز از سال 543 میلادی و مقارن با بودا شروع می شود که در سال 1388 به وسیله پادشاه تایلند تعریف شد و در حال حاضر نیز تقویم رسمی تایلند می باشد. در تقویم تایلند 1 ژانویه اول سال نو است که به یک سنت تبدیل شده است. نام ماه ها در تقویم تایلند بر گرفته از برج فلکی هند هستند و به ماه های 30 روزه و ماه های 31 روزه دسته بندی می شوند. نام ماه
بنا به گزارشی از نیویورک تایمز، تلگرام قصد دارد که ارز دیجیتال مخصوص به خود، گرام (Gram) را تا دو ماه آینده ارائه کند.
این ارز دیجیتال که مدت‌های موضوع داغی برای بحث بود، از ساختاری غیرمتمرکز، درست مانند بیت کوین بهره خواهد برد و در کیف پول مخصوص به خودش با نام کیف دیجیتال گرام، ذخیره خواهد شد. تلگرام در نظر دارد تا این ارز مجازی را برای 200 میلیون کاربر به صورت جهانی عرضه کند.
اگرچه گرام از سال 2018 و با 1.7 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری، متولد شد اما ت
سلام من کیاوش هستم و این اولین مطلب من هستش امیدوارم خوشتون بیاد
رد دد ردمپشن یا رستگاری سرخپوست مرده یک بازی جهان باز سوم شخص از شرکت راکستار(سازنده ی GTA) با مضنون وسترن و سبک اکشن-ماجراجویی است. نسخه ی PS4 و Xbox one در اکتبر 2018 و نسخه ی ویندوز(PC) و گوگل استادیا در نوامبر 2019 عرضه شد.
ادامه مطلب
 بیوگرافی سئو کانگ جون
نام و نام خانوادگی: سئو کانگ جون
نام اصلی: لی سیونگ هوان
تاریخ تولد: ۱۲ اکتبر ۱۹۹۳
محل تولد: کره ی جنوبی
سال های فعالیت: ۲۰۱۳ تا کنون
قد: ۱۸۳
شهرت: بدیل بازی در نقش هونگ جو وون در سریال جونگ میونگ
سریال ها:۱-جونگ میونگ۲-آقای دکتر۳-آیا تو انسانی۴-فرشته۵-سرگرمی۶-پنیر در دام۷-بهترین آینده۸-خانه دار متهم۹-بانوی حیله گر تنها۱۰-هیجان معبود۱۱-همراهان۱۲-طلسم سوم۱۳- چرا من یه خانواده داشته
 اپل یک برنامه تعویض رایگان برای کاربران گوشی آیفون راه اندازی کرده است. این برنامه مربوط به قاب‌های هوشمند باتری‌های سه مدل آیفون است که دارای نقص فنی هستند. سه مدل مذکور عبارتند از آیفون ایکس اس، ایکس اس مکس و ایکس آر.

گوشی‌های دارای نقص فنی حدفاصل ژانویه سال ۲۰۱۹ و اکتبر سال ۲۰۱۹ تولید شده‌اند و مشکل مذکور باعث می‌شود روند شارژ گوشی یا به طور کامل انجام نشود یا این روند مختل شده و شارژ شدن مرتب متوقف شده و از نو آغاز شود.

استفاده از ق
بر اساس یک داستان کوتاه از نویسنده یونانی آنتونیوس Toumanidis، و با الهام از پری دریایی کلاسی توسط کارلو Collodi، این فیلم در حال نوآوری داستان پینوکیو است.
داستان پینوکیو از قرون وسطی و سالهاس که ارائه شده است. در همین حال، در داستان جدید ، در نیویورک، کارل بوچلر کارآگاه با یک قاتل سریال با نام Geppetto روبرو خواهد شد که قربانیان خود را به پیکرهای انسانی تبدیل می کند. کارل، با کمک یک استاد مطالعات ایتالیایی، کشف می کند که داستان پری واقعی است و با خون ن
مسجد جامع که به تازگی در یکی از روستاهای منطقه ماناس قرقیزستان بنا شده، 85 هزار دلار هزینه داشته و کار ساخت و ساز آن 6 ماه پیش آغاز گردید.
 به گزارش شریعت نیوز به نقل از akipresss، مراسم افتتاحیه مسجد جامع که به تازگی در روستای پورکروکا درمنطقه ماناس، در استان طراز قرقیزستان بنا شده، روز گذشته، 29 اکتبر برگزار گردید.
ساخت این مسجد تقریبا 6 ماه پیش آغاز شد و هزینه ساخت آن نزدیک به 85 هزار دلار تخمین زده شده بود. در ادامه خیرین و جمعی از افراد نیکوکار ه

باسمه تعالی

گزارش تغذیه سالم

دبیرستان عفت و معراج

Ø   دریافت
بخشنامه از اداره.

Ø   مطرح شدن
موضوع برگزاری نمایشگاه تغذیه ی سالم در جلسه ی شورای بهداشتی آموزشگاه

Ø   آگاه سازی
دانش آموزان از موضوع مورد نظر. در برنامه آغازین

Ø   برگزاری
نمایشگاه پایگاه تغذیه ی سالم به صورت پوستر در راهروی آموزشگاه توسط انجمن بهداشت

Ø   اختصاص موضوع
برنامه آغازین به موضوع اهمیت تغذیه

Ø   اطلاع رسانی
وتوجیه دانش آموزان متوسطه اول ودوم جهت شرکت در مساب
ترنت جان الکساندر-آرنولد (انگلیسی: Trent John Alexander-Arnold؛ زادهٔ ۷ اکتبر ۱۹۹۸) بازیکن فوتبالاهل بریتانیا است. وی در پست دفاع راست با شماره ۶۶ درلیورپول بازی می‌کند. آرنولد فوتبال پایه‌اش را در آکادمی نوجوانان باشگاه لیورپول شروع کرد و در سن شانزده سالگی طی امضای قرارداد به صورت رسمی به عضویت باشگاه جوانان و متعاقب آن بزرگسالان درآمد.

ترنت الکساندر- آرنولد نخستین بار در تیم ملی جوانان انگلستان در برابر تیم ملی کرواسی به میدان رفت که تیم مل

استفاده از خشونت تحت عنوان دفاع از خود امری خطرناک است. اولاً: به فراموشی هدف اصلی منتهی می شود. ثانیاً: هیچ مسئله ای را حل نخواهد کرد و بر زنجیره خشونت خواهد افزود.
مارتین لوتر کینگ:
✅«افراد زیادی هستند که صادقانه مسئله دفاع از خود را مطرح می کنند....سازماندهی جنبش بر مبنای اندیشه دفاع از خود، امری خطرناک است. میان خشونت به منظور دفاع از خود و خشونت مهاجمانه مرزی بسیار باریک و شکننده وجود دارد. اگر خشونت را به عنوان حتی وسیله ای برای دفاع ا
سلام دوستان، خب، همونطور که میدونین بیتکوین هم یه واحد پولی و یه ارز هست مثل دلار، یورو، پوند و ...اما با این تفاوت که کاملا دیجیتاله، به همین خاطر بهش میگن ارز دیجیتال. همچنین بسیار با ارزش و گرون هست. الان قیمت امروز بیتکوین که ۹ اکتبر هست، ۶۵۷۹ دلار هستش برای هر دلار. خب حالا این بیتکوین به چه دردی میخوره؟ ببینین الان در سراسر اروپا میتونین خیلی جاها برین غذا بخورین، خرید کنید و با بیتکوین پرداخت کنید. حتی آنلاینشاپ ها و هتل ها هم امکان پرد
دِسیدِریوس اِراسموس (به هلندی: Desiderius Erasmus) (تولد ۲۷ اکتبر ۱۴۶۶ - درگذشته ۱۲ ژوئیه ۱۵۳۶) دانشمند و فیلسوف و ادیب هلندی و یکی از علمای مشهور قرن پانزدهم میلادی است که به سال ۱۴۶۶ در رتردام زاده شد. پس از اتمام تحصیلات داخل سلسله رهبانان گردید و در بعضی مدارس به تدریس پرداخت.

خرید کتاب
سپس او برای تعلیم پسر ژاک چهارم پادشاه وقت، به دربار راه یافت و چون در آن وقت اصلاح و تعدیل دین مسیحی لازم به نظر می‌آمد او در این معنی با لوتر به مکاتبه پردا
☸️چشم انداز هفتگی بازار ارز؛ 21-25 اکتبر،2019
برکسیت تکانی به همه بازارها می دهد.
آخرین تصمیم گیری نرخ ماریو دراگی.
پس از یک هفته داستانی درمورد برکسیت و آرامش در حوزه معاملات، اکنون تمرکز روی قاره کهن است. ماریو دراگی در آخرین تصمیم گیری خود درمورد نرخ بهره چه خواهد کرد؟ در ادامه موارد برجسته هفته پیش رو را می آوریم.نشانه های سازش در بروکسل- توافق برکسیت سرانجام پذیرفته شد. پوند صعود خود را ادامه داد و به بالاترین سقف طی 5ماه رسید باوجود این وا
بودجه بندی وطرح درس سالانه
پیام آسمانی پایه هفتم هشتم ونهم
از هم اکنون باطرح درس سالانه
وبودجه بندی
ویژه نوبت اول ودوم
زمان رابرای تدریس پیام آسمانی
کوک کنید!

هرسه درس
راباهم ویکجا
درادامه مطلب
دانلود کنید

ادامه مطلب
در 11 اکتبر سود برداری راس زندگی تازه 115 میلیون دلاری زندگی در Burlington , ماساچوست را پایکوبی و پایکوبی و جشن و پای کوبی و جشن و پای کوبی و پایکوبی و پایکوبی و پای کوبی و پای کوبی و پای کوبی و جشن و پایکوبی و پای کوبی و پای کوبی و پایکوبی و پایکوبی و جشن و پایکوبی و پای کوبی خوا هیم گرفت . این تسهیلات 280 , 000 فوت مربعی در 400 Summit Drive تحت عنوان یک مقصد برتر جهانی مشتری در حیث گرفته می شود و قطب دارای اهمیت تجارت کسب و کار زندگی آمریکای شمالی در Merck KGaA , دارشتا
فیلم مرد ماه جوزا 2019 (Gemini Man 2019) مرد ماه جوزا (Gemini Man) یک فیلم آمریکایی در سبک علمی–تخیلی، اکشن و درام به کارگردانی انگ لی است که در ۲ اکتبر ۲۰۱۹ از سوی پارامونت پیکچرز در ایالات متحده آمریکا منتشر گردید. از بازیگران آن می‌توان به مری الیزابت وینستد، ویل اسمیت و کلایو اوون اشاره کرد. خلاصه داستان: یک مامور پا به سن گذاشته‌ به نام هنری بروگن را روایت می‌کند که در آستانه‌ی بازنشستگی از طرف جایی که در آنجا کار می‌کرد مورد هدف مرگ قرار می‌گیرد. ا
به گزارش دانش ویکی جوناس سالک در ۲۸ اکتبر ۱۹۱۴ در خانواده‌ای یهودی در شهر نیویورک به دنیا آمد. خانواده وی بسیار فقیر بودند و پدرش در زمینه تولید پوشاک کار می‌کرد. در ۱۲ آوریل ۱۹۵۵ اولین واکسن فلج اطفال توسط سالک تهیه شد و مورد استفاده قرار گرفت. از وی به دلیل اینکه امتیاز کشف فلج اطفال را ثبت نکرد و آن را به رایگان در اختیار جهانیان قرار داد تقدیر شده است.
وقتی از جوناس سالک درباره دلیل ثبت نکردن امتیاز کشف واکسن فلج اطفال سوال شد پاسخ داد: هی
مراسم دهه فجر باید مردمی باشد برگزاری دهه‌ی فجر، باید مثل برگزاری جشن نیمه‌ی شعبان باشد... روی این قضیه کار کنید. چه‌کار باید بکنید که وقتی آدم در شب بیستم و بیست‌ویکم و بیست‌ودوم بهمن به خیابان میرود، همه جا پرچم زده باشند و فقط سر در ادارات پرچم و چراغ نباشد؟ اصل قضیه این است که برگزاری این‌گونه مراسم، باید در میان مردم برود. جلساتی که برپا میشود، باید شاد باشد. شیرینی‌یی بدهند، شربتی بدهند، مداحی شعر بخواند، شعرا شعر بخوانند و یک نفر ه
مسابقه بزرگ قهوه
نوشیدنی در تاریخ 8 و 9 اکتبر 98 توسط آکادمی بونو در مشهد برگزار می شود.
این مسابقه برای عموم آزاد است و این مسابقه در دانشگاه علمی کاربردی مشهد در بلوار 9 بساط برگزار می شود.
زمان مسابقه گرندپری قهوه دم شیرین مشهد: ساعت 9 صبح الی 9 اکتبر 8 و 9 اکتبر
برای ثبت نام در این مسابقه باید یک حساب Google داشته باشید و پیوند زیر را دنبال کنید.
شرکت کنندگان در این بخش باید دو محصول ارائه دهند:
کالای اجباری: نوشیدنی قهوه نوشیدنی سرد است که با قهوه ا
Conmebol (کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی) رای‌اش را درباره محرومیت لیونل مسی اعلام کرد. کاپیتان تیم ملی فوتبال آرژانتین به دلیل اظهاراتش علیه این کنفدراسیون سه ماه از همراهی آلبی سلسته محروم شد.ستاره آرژانتینی پس از این که در دیدار نیمه نهایی علیه داوری صحبت کرد و مدعی شد قصد دارند برزیل را قهرمان کنند، در بازی رده بندی هم  Conmebol را به دزدی متهم کرد. مسی در این دیدار به دلیل دریافت کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد و پس از کسب عنوان سومی آرژانت
در 11 اکتبر بهره‌برداری راءس زندگی نو 115 میلیون دلاری زندگی در Burlington , ماساچوست را جشن و پایکوبی و پای کوبی و پایکوبی و پای کوبی خوا هیم گرفت . این تسهیلات 280 , 000 فوت مربعی در 400 Summit Drive به عنوان یک مقصد برتر جهانی مشتری در حیث گرفته می شود و قطب با اهمیت تجارت کسب و کار زندگی آمریکای شمالی در Merck KGaA , دارشتاد , آلمان است که به عنوان MilliporeSigma در آمریکا و کانادا فعالیت دارااست .
آزمایشگاه همیاری و مرکز فراگیری مشتری که در‌این بهشت جدید جای داراست , یکی
نسخه جدید نرم افزار Office 2019 که در اکتبر سال 2018 منتشر شد، با پیشرفتهای چشمگیری همراه شده است. بهبود رابط کاربر نرم افزار در این مجموعه باعث شده است که شما بتوانید از این مجموعه نرم افزار و ابزارهای مختلف آن استفاده کنید. در تمامی اپلیکیشن های موجود در این مجموعه از قابلیت Handwriting که به شما امکان نوشتن با خودکار های دیجیتالی را می دهد استفاده کنید.

نرم افزار آفیس 2019، هر کدام به طور خاص برای انجام یک کار خاص طراحی شده است. به هر حال شما به دانلود
اینفوگرام یک پلت فرم تجسم و اطلاعات اینفوگرافیک مبتنی بر وب است که در ریگا ، لتونی ایجاد شده است. 
این امکان را به افراد می دهد تا نمودارهای دیجیتالی ، اینفوگرافیک ها و نقشه ها را تهیه و به اشتراک بگذارند. اینفوگرام ویرایشگر بصری WYSIWYG را ارائه می دهد که داده های کاربران را به اینفوگرافیک هایی که قابل انتشار ، جاسازی یا اشتراک گذاری هستند تبدیل می کند. کاربران برای استفاده از این ابزار نیازی به مهارت برنامه نویسی ندارند. کاربران شامل اتاق های
چهارشنبه 23 اکتبر 2019
پوند/دلارآمریکا در پی نتایج ترکیبی آرای پارلمان انگلیس، پایین آمد.
ین ژاپن دربرابر دلارآمریکا به سقف یک هفته رسید.
سهام آمریکا و آسیا شبانه سقوط داشت.
جفت ارز پوند/دلارآمریکا دیروز با معامله در محدوده بین 1.2850-1.3000 و حرکت به کف شبانه در همان محدوده نوسان داشت.
درحالیکه جانسون برنده اکثریت فراتر از انتظار دردور دوم خوانش لایحه توافق خروج شد، دولت در پی آن کنترل جدول زمانی برای توافق انجام شده
بودجه بندی وطرح درس سالانه
پیام آسمانی پایه هفتم هشتم ونهم
از هم اکنون باطرح درس سالانه
وبودجه بندی
ویژه نوبت اول ودوم
زمان رابرای تدریس پیام آسمانی
کوک کنید!

هرسه درس
راباهم ویکجا
درادامه مطلب
دانلود کنید

ادامه مطلب
در دهم اکتبر، اسپیرو آگنو (Spiro Agnew)، معاون رئیس‌جمهور آمریکا استعفا می‌دهد. او در رسانه‌ها به رشوه‌خواری متهم می‌شود، اما دلیل اصلی برکناری او، شناخت و نفرتش از مافیای یهودی - کمونیستی است که ایالات‌متحده را تحت سلطه‌ی خود گرفته است.
ادامه مطلب
در انتهای این سفر به مالیگ می رسید، جایی که به غذاهای دریایی تازه اش معروف است. در این سفر از شهرهای فورت ویلیام، گلدن فینان، آریزاگ و مالیگ عبور می کنید و سپس از همین مسیر به فورت ویلیام باز خواهید گشت

گفته می شود که زیباترین تجربه ها در سفر با قطار، سفر در دل کوهستان است. در این سفر رفت و برگشت، از بن نوویس بلندترین کوه انگلستان تا دریاچه های لوخ مور و دریاچه نوویس و رود مورار خواهید رسید. اگر در این مسیر با مکان هایی روبرو شدید که آشنا ب
اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بر پایه اشتراک گذاری تصویر و فیلم است که امکان اتصال و اشتراک گذاری همزمان در سایر شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر را نیز دارد. این شبکه اجتماعی امکانات مختلفی نظیر فیلترگذاری های دیجیتال بر روی تصاویر و کلیپ های تصویری را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد.
شبکه اجتماعی اینستاگرام توسط دو شخص به نام های کوین سیستروم و مایک کرایگر طراحی شد و نخستین نسخه آن در اکتبر 2010 راه اندازی و به بازار عرضه شد و توانست در مد
فیلم تحسین شده #مریخی (The Martian) فیلمی در ژانر علمی - تخیلی، ماجراجویی و درام اثر کارگردان معروف بریتانیایی ریدلی اسکات (Ridley Scott) است که ۲ اکتبر ۲۰۱۵ انتشار یافت. فیلمنامه این فیلم که با بودجه تقریبی ۱۰۸ میلیون دلاری و فروش بیش از ۶۳۰ میلیون دلاری در کشور مجارستان تولید شده است، بر اساس رمانی با نام "مریخی" اثر اندی ویر (Andy Weir) به رشته تحریر در آمده است.
فیلم مریخی یکی از فیلم های موفق ژانر علمی‌ تخیلی طی سال‌های اخیر است که نقش اول آن را "مت دیمون"
در گفتار «جنگهای پایدار و آشوبهای فراگیر از صفر تا صفر» از پدیدارشدن آشوب و جنگ در صفر پیش از ظهور امام مهدی(علیه‌السّلام) سخن به میان آوردیم. نیز نقل کردیم از رسول خدا(صلّى‌الله‌علیه‌وآله) که در این ماه مرگی خاهد بود. همچنین آوردیم که ستاره ای دنباله‌دار از صفر تا رجب در کرانه‌های آسمان می‌گردد و سپس با درخششی بسیار پدیدار می‌شود و در هنگام آن گردش، ترکها وارد جزیره در شمال سوریه می شوند و رومیها به اسکندریه و فلسطین و بخشهایی از سوریه
☸️چشم انداز هفتگی بازار ارز؛
2- 6 دسامبر،2019
آخرین NFP سال و موارد دیگر.
نخستین هفته از آخرین ماه سال 2019 با رویدادهای برجسته ای بسته شد، مهم ترین آنها داده بسیار مهم NFPs بود. حرکت ارزها چگونه خواهد بود؟ در ادامه موارد برجسته هفته پیش رو را می آوریم.هفته شکرگزاری شاهد درگیری چین و آمریکا بر سر لایحه هنگ کنگ بود که دونالد ترامپ با امضای خود آن را قانونی کرد. دلارآمریکا  با سخنان ریاست فدرال رزرو این کشور، ژروم پاول درمورد اینکه (وضعیت) اقتصاد آمری
بسم الله الرحمن الرحیم

امام سجاد: دست به دعا برداشته ولب به تضرع گشوده وعرض می‌کنند:
«الهی به تو پناه می‌برم از آتشی که به سبب آن، بر هر که تو را معصیت نموده، سخت گرفته ای و هر که را از رضای تو اعراض نموده است، وعدة عذاب داده ای و از آتشی که نورش (بر اثر شدت در جه حرارت) تاریکی است و ملایمش، دردناک و دورش، نزدیک است (که از دور هم می‌سوزاند) و از آتشی که قسمتی از آن قسمت دیگر را می‌خورد و پاره ای از آن بر پارة دیگرش حمله می‌برد و از آتشی که استخو
        این بار با ترجمه دروس عربی هفتم راحترمی توانیم
        پاورپوئینت یامحتوای الکترونیک درست کنیم
                       ترجمه دروس نوبت اول ودوم عربی هفتم

درس اوّل:قیمة العلم
1 العاِلمُ بلا عَمَلٍ کَالشَّجِر بلا ثَمٍر.
عالمِ بی عمل مانندِ درختِ بی ثمر است.
٢حُسنُ السُّؤالِ نصفُ العلمِ.خوبیِ سؤال نصف علم است.
خوب پرسیدن، نیمی از دانش است.
٣ مُجالَسَةُ العُلَماِء عِبادَةٌ.همنشینی با علما عبادت است.
٤  طَلَبُ العلمِ فَریضَةٌ.طلبِ علم و
موضوعی که همه می دانیم این است که هوآوی به سختی مشغول کار برروی سیستم عامل جایگزین خود بوده و تلاش می‌کند تا اولین گوشی هوشمند خود با سیستم عامل HongMeng را در ماه اکتبر به صورت رسمی معرفی کند. یک ماه پیش بود که در ترنجی خواندیم سیستم عامل هواوی هونگ منگ (Hongmeng) نام سیستم عامل جایگزین اندروید است. طبق گزارشات منتشر شده این شرکت سیستم عامل جدید خود را برای آزمایش بر روی بیش از یک میلیون دستگاه نصب کرده است. علاوه‌براین در تلاش است تا نام تجاری هونگ

چهارشنبه 6 نوامبر 2019
سهام آسیا با توجه به ناکافی بودن اخبار توافق تجاری آمریکا/چین، تحت فشار است.
رقابت پنج هفته ای انتخابات انگلیس امروز رسما آغاز می شود.
نتایج بهتر از حدانتظار PMI خدماتی ماه اکتبر انگلیس.
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️
سهام آسیا شبانه و با توجه به کمبود اخبار مربوط به توافق تجاری آمریکا/چین، به میزان زیادی تحت فشار قرار گرفت. هیچگونه اعلامیه ای دیروز از سوی مقامات آمریکا درمورد پیشنهاد حذف تعرفه ها از کالای چینی منتشر نشد و همین امر با
طبق آماری که در این مقاله آمده است، در سال ۲۰۱۷ تعداد کل وبلاگ‌ها در اینترنت بیش از ۴۴۰ میلیون وبلاگ بوده است. این رقم البته مجموع تعداد وبلاگ‌های موجود در سه پلتفرم تامبلر، اسکوئراسپیس و وردپرس است، پس مسلما رقم اصلی تعداد وبلاگ‌ها خیلی بیشتر از این حرف‌هاست.
از روزی که در سال ۱۹۹۴ پدیده وبلاگ متولد شد، کمتر کسی فکر می‌کرد تا این حد گسترده شود. اگر به همین آمار در طی چند سال گذشته نگاهی بیاندازیم می‌توانیم آهنگ رشد وبلاگ‌ها را بهتر درک
بینگ در ماه اکتبر اعلام کرد که از بیش از 1000 سیگنال سئو مورد استفاده برای تعیین رتبه بندی صفحات استفاده می کند. گوگل معمولا با استفاده از بیش از 200 فاکتور سئو این کار را کرده است. بازی در پیش داریم . پیش بینی من این بود که گوگل به سرعت راهی برای برابری رقم بینگ پیدا کند. دیروز، آن را انجام داد.
200 فاکتور گوگل
گوگل طی چند سال اخیر گفته است که بیش از 200 سیگنال سئو برای رتبه بندی صفحات استفاده می کند. این رقم برای توضیح پیچیدگی تصمیم گیری درمورد صفحا
امام باقر(علیه السلام):چون قدری ازمکه خارج شودتابرسدبه "مر" که مکانی است به فاصله ی یک مرحله از مکه خبرقتل عامل اوبه اوبرسد, پس به مکه برگرددوکشندگان عامل خودرابکشدوزیاده برآن کسی رانکشد.
امام صادق(علیه السلام):وچون به مکه برگردداهل مکه خضوع کنندوبگویند:ای مهدی آل محمدتوبه توبه, پس ایشان راموعظه کندوبترساند, پس خلیفه ای بر ایشان بگذاردوبیرون رود دوباره اورابکشند. پس انصار خودرا ازجن ونقباء امرکندکه برویدوهمه رابکشیدوباقی نگذاریدمگرک
عنوان کتاب : Brief Answers to the Big Questions (پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ)
موضوع : فیزیک، کیهان شناسی، پاسخ‌های علوم، آینده‌نگری
نویستده : استیون هاوکینگ
نسخه نمونه : pdf صفحات 1 الی 14
تاریخ اولین انتشار: ۱۶ اکتبر ۲۰۱۸، ترجمه فارسی : ۱۳۹۸ (چاپ اول، ۱۳۹۷)
معرفی کتاب : 
ادامه مطلب
عنوان کتاب : Brief Answers to the Big Questions (پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ)
موضوع : فیزیک، کیهان شناسی، پاسخ‌های علوم، آینده‌نگری
نویسنده : استیون هاوکینگ
نسخه نمونه : pdf صفحات 1 الی 14
تاریخ اولین انتشار: ۱۶ اکتبر ۲۰۱۸، ترجمه فارسی : ۱۳۹۸ (چاپ اول، ۱۳۹۷)
معرفی کتاب : 
ادامه مطلب
معاون وزیر امور خارجه روسیه گفته است که با وجود «شرایط خارجی چالش برانگیز» ، گردش مالی تجارت با ایران در دو سال گذشته افزایش یافته است. روابط بین دو کشور خزر در میان افزایش تنش ها بین تهران و واشنگتن از زمان خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران در ماه مه 2018 تقویت شده است.وی گفت: "با وجود شرایط بیرونی چالش برانگیز ، گردش مالی روسیه و ایران رو به افزایش است. سال گذشته این رقم به 2 میلیارد دلار افزایش یافته است. "وی افزود: "ما امیدواریم که توافق نامه ا
Guastella گفت : " ما نیروی هوایی ائتلاف را هماهنگ کرده‌ایم تا خلیفه‌گری [ کشور اسلامی ] را تخریب کنیم، از عراق حمایت کنیم و پیشرفت قابل‌توجهی در افغانستان را فعال کنیم ."
ماه‌های سپتامبر و نوامبر مهم‌ترین حملاتی را علیه سازمان‌های تروریستی مانند دولت اسلامی خراسان ، یا دولت اسلامی شام و شام در افغانستان ، با سلاح‌های ۸۴۱ که هر کدام از این ماه‌ها را آزاد کردند ، دیدند .
این اطلاعات نشان می‌دهد که هواپیمایی که تحت فرمان یگان نیروی هوایی نیروها
رویدادهای هیجان انگیز در آسیا برای پاییز

این جشنواره های بزرگ و هیجان انگیز در آسیا مورد استقبال خیلی از گردشگران از سراسر دنیا می باشد همچنین پاییز بهترین زمان برای یک سفر رویایی در یک هوای بی نظیر می باشد. بیشتر این جنشواره و فستیوال ها در ماه سپتامبر و نوامبر برگزار می شود. بسیاری از کشور های توریستی میزبان میلیون ها گردشگر می باشند.
بعضی از این جشنواره ها در حال برگزاری و بعضی ها هنوز شروع نشده است. در این زمان کشورهای برگزار کننده این
پیدایش و رشد نرم‌افزار اینستاگرام در حال اجرا بر روی یک تلفن‌همراه با سیستم‌عامل اندروید اینستاگرام زمانی که کوین سیستروم و مایک کرایگر روی پروژه چندمنظوره اچ‌تی‌ام‌ال۵ که Burbn نام داشت و در واقع مربوط به عکاسی با موبایل بود، در سان فرانسیسکو گسترش یافت. مایک کرایگر باور داشت که پروژه Burbn شبیه به برنامه فوراسکوئر است با این تفاوت که ویژگی‌های بیشتری می‌تواند داشته باشد. سپس تمرکز پروژه Burbn برای اشتراک‌گذاری تصاویر ادامه یافت. واژه ای
نهایی ترفندهای seo | اکتبر 2018تا به اکنون یک‌سری نوشته‌ی‌علمی درباره با بهینه سازی و چگونگی بهتر کردن تارنما‌هایتان دراین مورد و شناختن آن ها در موتورهای کاوش در اختیارتان قرار داده‌ایم. در‌این مقاله نیز به معرفی نهایی راه و روش‌امور و ترفندهای بهینه سازی خوا هیم پرداخت که در مورخ 8 اکتبر یعنی 16 ماه مهر منتشر گردیده‌ میباشد. در سال 2018 حدود 12 به روز نو درباره با seo اعلام شد که برخی از آن‌ها‌را پیش از این مرور کردیم البته در صورتی می خواهید
دوشنبه 21 اکتبر 2019
پوند بریتانیا با تأخیر در رأی گیری برکسیت تحت فشار است.
سهام آسیا با امیدهای دوباره در موضوع مذاکرات تجاری، حمایت میشود.
بازارها امروز روند پیشرفت برکسیت را از پارلمان انگلیس دنبال میکنند.
جفت ارز پوند/دلارآمریکاپس از آرای پارلمان در پایان هفته شبانه معامله بسیار پایینی داشت از سقف 1.2960 به 1.2875 . اعضای پارلمان به نفع اصلاحیه الیور لتوین Oliver Letwin رأی دادند که به معنی این است که تدوین قانون مرتبط
بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است- شخصی
است- بنام اقای  روبرت الن-باب لوین سان-
ایشان امریکائی است ولی قیافه شرقی دارد ودر پلیس امریکا – اف-بی ای—مسئول اداره
نیروهای ضربتی ضد قاچاقچیان مواد مخدر است که فقط درفیلم ها بیشترظهور وبروزدارند-
وچون مذهب مخالف است پس باید ازاد باشد- ایشان اهل نیویروک وافسر باز نشسته بوده
است به ایشان ماموریت میدهند که برای دوامر به ایران سفر کند اول جاده  حمل ونقل مواد از افغنستان به ایران وازایران
بخارج کن
پنجشنبه 29 آگوست 2019
سهام آسیا با توجه به ادامه بی ثباتی درموضوع مذاکرات تجاری، شبانه معامله ترکیبی داشت.
جانسون پارلمان انگلیس را از ماه سپتامبر تا نیمه اکتبر به حالت تعلیق درآورده است.
تشکیل یک دولت جدید در ایتالیا از جنبش پنج ستاره و حزب دموکرات.
✏️✏️✏️✏️✏️
سهام آمریکا دیروز معامله بالایی داشت که این ناشی از بالا رفتن سهام انرژی در پی افزایش بهای نفت بوده است. سهام آسیا شبانه عملکرد ترکیبی داشت همچنانکه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها